Neohodnoceno

100% Kakaový prášek Colombia Sierra Nevada

Čistá zpráškovaná kakaová hmota bez cukru a aditiv, vhodná i pro děti s velmi jemným kakaovým chuťovým profilem a noty tropických květin. Speciální a unikátní kakao přímo ze severní Kolumbie, z regionu Sierra Nevada, který je znám kultovním indiánským kmenem Los Arhuacos.

Chuťový profil: vlašský ořech, mandle, čokoláda

Skladem (2 ks)
Kód: 211
189 Kč
Kategorie: Produkty

Ve spolupráci se značkou Kakaw Co+ vám exkluzivně přinášíme kakaové produkty a odrůdová kakaa vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin. 

Neodtučněný a nealkalizovaný kakaový prášek z kolumbijského regionu Sierra Nevada, kde stále umíme najít i původní odrůdu kakaa - criollo. Prášek obsahuje 100 % čisté kakaové hmoty vyrobené z kakaových bobů v prémiové kvalitě 'fino de aroma'. Kakao je vhodné pro vegetariány a vegany, bez aditiv.

Speciální a unikátní kakao přímo ze severní Kolumbie, Sierra Nevada. Tento origin je znám nejen skvělým kakaem, ale také překrásnou přírodou, dechberoucími národními parky a indiánskými rezervacemi, zejména kultovním kmenem Los Arhuacos. Sierra Nevada, v překladu zasněžené pohoří je nejvyšším pobřežním pohořím na světě.Kakaové plantáže se nacházejí ve výšce 800 m.n.m. a průměrná teplota je velmi tropická až 30°, často provázená vysokou vlhkostí.O tuto plantáž se stará indiánská asociace, která se nazývá Guardabosques de la Sierra (strážci lesa v Sierra).

Kakaové boby použité pro výrobu tohoto produktu pocházejí výlučně z kolumbijského regionu Sierra Nevada, proto tento kakaový prášek nese přívlastek single origin (pocházející pouze z jediného regionu). Boby byly vypěstovány a ručně sklizeny výlučně na jedné konkrétní plantáži, proto se prášek může pyšnit i přívlastkem single estate (pocházející pouze z jedné plantáže). Navíc je tento prášek vyroben pouze z jediné odrůdy kakaa - criollo, a proto mluvíme také o prvotřídním odrůdovém, tzv. kvarietal kakau.

Obsah tuku v kakaové sušině je až 52 %. Právě ve vysokém podílu tuku jsou obsaženy všechny zdraví prospěšné minerály – zejména hořčík, vápník, draslík a železo a vitamíny – především A, B1, B2, B3, C a E. 100 % Kakaový prášek Kakaw Co+ obsahuje velké množství protizánětlivých antioxidantů, je bohatý na theobromin, příznivě působí na náš nervový i krevní systém, trávicí soustavu, schopnost koncentrace a na náladu.

Více o značce  Kakaw Co +. Sami si produkty vybírají a dováží přímo z plantáží v Kolumbii, Peru a v Ekvádoru. Znají jejich pěstitele a dohlíží na zpracování produktů, aby odpovídaly jejich představám o skutečné kvalitě.

Produkt je s láskou balen v integrační balírně pro znevýhodněné a zranitelné lidi na Slovensku.

 

Chuťový profil: vlašský ořech, mandle, čokoláda.

Použití: Pro přípravu horkého nápoje nebo čokolády, do kaší, smoothies a koláčků.

Složení: 100% neodtučněný nealkalizovaný kakaový prášek obsahující až 52% kakaového másla

Hmotnost: 100 g

 

Výživové údaje na 100g :

Energie : 2100 kj/ 502 kcal

Tuky: 52 g

z toho nasycené mastné kyseliny: 30 g

Sacharidy: 29,5 g

z toho cukry: 0 g

Vláknina: 14 g

Bílkoviny: 13 g

Sůl: 0 mg

Zpět do obchodu