Neohodnoceno

80% Pomerančová sopečná čokoláda Kolumbia Tolimá

Tmavá sopečná čokoláda s pomerančovou příchutí z regionu Tolimá v Kolumbii. Čokoláda ve tvaru penízků obsahuje 80 % čisté kakaové hmoty, 20 % panely a je dochucena macerátem z divokých pomerančů. Není odtučněná ani alkalizovaná. Vhodná pro vegetariány a vegany, bez aditiv.

Chuťový profil: tropické ovoce, zejména pomeranč, čokoláda.

Skladem (1 ks)
Kód: 217
189 Kč
Kategorie: Produkty

Ve spolupráci se značkou Kakaw Co+ vám exkluzivně přinášíme kakaové produkty a odrůdová kakaa vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin.

Neodtučněná a nealkalizovaná hořká sopečná čokoláda s pomerančovou příchutí vyrobená z kakaových bobů v prémiové kvalitě 'fino de aroma' obsahuje 80 % čisté kakaové hmoty, 20 % panely (nerafinované šťávy z cukrové třtiny) dochucená macerátem z dceřinky.

Kakaové boby použité pro výrobu tohoto produktu pocházejí výlučně ze sopečného kolumbijského regionu Tolimá, proto tato hořká čokoláda nese přívlastek single origin (pocházející pouze z jediného regionu). Boby byly vypěstovány a ručně sklizeny výlučně na jedné konkrétní plantáži, proto se čokoláda může pyšnit i přívlastkem single estate (pocházející pouze z jedné plantáže). Navíc je tato čokoláda vyrobena pouze z jediné odrůdy kakaa - criollo, a proto mluvíme také o prvotřídní odrůdové, tzv.varietal čokoládě.

Obsah tuku v kakaové sušině je až 52 %. Právě ve vysokém podílu tuku jsou obsaženy všechny zdraví prospěšné minerály – zejména hořčík, vápník, draslík a železo a vitamíny – především A, B1, B2, B3, C a E.

80 % Pomerančová sopečná čokoláda Kakaw Co+ obsahuje velké množství protizánětlivých antioxidantů, bohatá na theobromin, příznivě působí na náš nervový i krevní systém, trávicí soustavu, schopnost koncentrace a na náladu. Čokoláda je ve tvaru (cca 5 g) penízků a je vhodná nejen k přímé konzumaci, ale pro výbornou rozpustnost a zajímavou pomerančovou dochuť také do pečení či vaření, pro výrobu polév, čokoládových likérů a pod.

Více o značce  Kakaw Co +. Sami si produkty vybírají a dováží přímo z plantáží v Kolumbii, Peru a v Ekvádoru. Znají jejich pěstitele a dohlíží na zpracování produktů, aby odpovídaly jejich představám o skutečné kvalitě.

Produkt je s láskou balen v integrační balírně pro znevýhodněné a zranitelné lidi na Slovensku.

 

Chuťový profil: tropické ovoce, zejména pomeranč, čokoláda.

Použití: K přímé konzumaci, přípravě horkého nápoje nebo odrůdové čokoládky.

Složení: kakaové boby 80%, panela 20% (nerafinovaná šťáva z cukrové třtiny), organický extrakt z divoce rostoucího pomeranče.

Hmotnost: 100 g

 

 

Výživové údaje na 100g :

Energie : 1963Kj/470 kcal

Tuky: 36.7 g

z toho nasycené mastné kyseliny: 20 g

Sacharidy: 47 g

z toho cukry: 20 g

Vláknina: 0,9 g

Bílkoviny: 13 g

Sůl: 7 g

Zpět do obchodu