Neohodnoceno

Čokoláda 50% Peru Amazonas

Neodtučněná a nealkalizovaná hořká čokoláda vyrobená z kakaových bobů v prémiové kvalitě 'fino de aroma' obsahuje 50 % čisté kakaové hmoty a 50 % panely (nerafinované šťávy z cukrové třtiny) bez jakéhokoli přidaného cukru, konzervantů, tuku či aditiv.

Chuťový profil: bobulové ovoce, ořechy, karamel.

Skladem (2 ks)
Kód: 214
189 Kč
Kategorie: Produkty

Ve spolupráci se značkou Kakaw Co+ vám exkluzivně přinášíme kakaové produkty a odrůdová kakaa vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin.

Kakaové boby použité k výrobě tohoto produktu pocházejí výlučně z peruánského regionu Amazonas, proto tato hořká čokoláda nese přívlastek single origin (pocházející pouze z jediného regionu). Boby byly vypěstovány a ručně sklizeny výlučně na jedné konkrétní plantáži, proto se čokoláda může pyšnit i přívlastkem single estate (pocházející pouze z jedné plantáže). Navíc je vyrobena pouze z jediné odrůdy kakaa - criollo, a proto mluvíme také o prvotřídní odrůdové, tzv. varietal čokoládě.

Obsah tuku v kakaové sušině je až 52 %. Právě ve vysokém podílu tuku jsou obsaženy všechny zdraví prospěšné minerály – zejména hořčík, vápník, draslík a železo a vitamíny – především A, B1, B2, B3, C a E. 50 % Tmavá čokoláda Kakaw Co+ obsahuje velké množství protizánětlivých antioxidantů, je bohatá na theobromin, příznivě působí na náš nervový i krevní systém, trávicí soustavu, schopnost koncentrace a na náladu.


Více o značce  Kakaw Co +. Sami si produkty vybírají a dováží přímo z plantáží v Kolumbii, Peru a v Ekvádoru. Znají jejich pěstitele a dohlíží na zpracování produktů, aby odpovídaly jejich představám o skutečné kvalitě.

Produkt je s láskou balen v integrační balírně pro znevýhodněné a zranitelné lidi na Slovensku.

Chuťový profil: bobulové ovoce, ořechy, karamel.
Použití: Čokoláda je ve tvaru (cca 5 g) penízků a je vhodná nejen k přímé konzumaci, ale pro výbornou rozpustnost a intenzivní kakaovou chuť i do pečení či vaření, pro výrobu polev, čokoládových likérů a pod.
Složení: 50% kakaová hmota, 50% třtinový cukr
Hmotnost: 75 g

 

 

Výživové údaje na 100g :

Energie : 2587 kj/ 618 kcal

Tuky: 45,8 g

z toho nasycené mastné kyseliny: 28,9 g

Sacharidy: 44,7 g

z toho cukry: 7,5 g

Vláknina: 0,3 g

Bílkoviny: 6,9 g

Sůl: 8,8mg

Zpět do obchodu