Neohodnoceno

Kakaové boby drcené

Jemně pražené drcené kakaové boby "fino de aroma", které mají výjimečný čokoládový  profil s jemnými nótami oříšků, tropického ovoce a jemné vanilky.Tieto kakaové boby jsme pro vás dovezli až z daleké Kolumbie, z jedné z nejlepších kakaových plantáží v regionu Tolima, který je nešťastně známý svou narkotrafickou minulostí.

Momentálně nedostupné
Kód: 229
169 Kč
Kategorie: Produkty
Hmotnost: 75g

Ve spolupráci se značkou Kakaw Co+ vám exkluzivně přinášíme kakaové produkty a odrůdová kakaa vyrobené z těch nejkvalitnějších surovin.

Jemně pražené, drcené kakaové boby z regionu Tolimá v Kolumbii.

Boby v prémiové kvalitě 'fino de aroma' byly ručně sklizeny, fermentovány, vysušeny, jemně upraženy a rozdrceny na malé kousky - nibsy. Mají výjimečný čokoládový chuťový profil s jemnými tóny sušeného lesního ovoce, sladkého bobulového ovoce a čokolády. Jsou rozdrcené na malé kousky, díky čemuž jsou ideální do pečení jako zdravá a křupavá náhrada oříšků či kousků čokolády.

Boby pocházejí výlučně z kolumbijského regionu Tolimá, proto nesou přívlastek single origin (pocházející pouze z jediného regionu). Byly vypěstovány a ručně sklizeny výlučně na jedné konkrétní plantáži, proto se mohou pyšnit i přívlastkem single estate (pocházející pouze z jedné plantáže). Navíc jde o boby z pouze jediné odrůdy kakaa - criollo, a proto mluvíme také o prvotřídních odrůdových, tzv. varietal bobech.

Obsah tuku v kakaové sušině je až 52 %. Právě ve vysokém podílu tuku jsou obsaženy všechny zdraví prospěšné minerály – zejména hořčík, vápník, draslík a železo a vitamíny – především A, B1, B2, B3, C a E. Drcené kakaové boby Kakaw Co+ obsahují velké množství protizánětlivých antioxidantů, jsou bohaté theobromin, příznivě působí na náš nervový i krevní systém, trávicí soustavu, schopnost koncentrace a na náladu.

Více o značce  Kakaw Co +. Sami si produkty vybírají a dováží přímo z plantáží v Kolumbii, Peru a v Ekvádoru. Znají jejich pěstitele a dohlíží na zpracování produktů, aby odpovídaly jejich představám o skutečné kvalitě.


Produkt je s láskou balen v integrační balírně pro znevýhodněné a zranitelné lidi na Slovensku.

 

Chuťový profil: sušené lesní ovoce, bobulové sladké ovoce, čokoláda, panelu.
Použití: k přímé konzumaci nebo přidat do ovesných kaší, jogurtů, krémů nebo jako drobenku na koláčky.
Složení: kakaové boby drcené
Hmotnost: 100 g

 

Výživové údaje na 100g:

Energie: 2197 kj/ 525 kcal

Tuky: 27,5 g

z toho nasycené mastné kyseliny: 13,4

Sacharidy: 57,5 g

z toho cukry: 10 g

Vláknina: 0,9 g

Bílkoviny: 12,5 g

Sůl: 0,02 g

 

Hmotnost: 75g

Zpět do obchodu